funny-faces-plant-pots

Aranżacyjny alfabet: D jak Doniczki

Wiosna to czas kiedy cały świat budzi się do życia, a wraz z nim także nasze własne mieszkania i ogrody. Oprócz wiosennych porządków staramy się zmienić coś w aranżacji domowego otoczenia. Ze szczególną uwagą traktujemy wtedy nie tylko rośliny w naszych ogrodach ale także rośliny doniczkowe. Zaczęto doceniać je jako ozdobę nie tylko samą w sobie, ale także ze względu na… osłonki w których się znajdują. W tym artykule kilka inspiracji, na jakie wzory i kolory stawiać by przemienić zwykłą doniczkę w stylową ozdobę. Tak więc ozdobne papiery, pisaki, lakiery, kolorowe spray’e w dłoń, puścić wodze wyobraźni i do dzieła!

 1. Kropki, kreski…
  …linie, szlaczki, proste, delikatne wzory. Drobne, cienkie na jednolitym kolorze, zwłaszcza kiedy roślinka w doniczce jest bujna lub ma bogaty w kolor kwiatostan. Będzie pasować do wnętrz w stylu minimalistycznym, z dominacją jasnych, jednolitych barw.

   

 2. Wzory geometryczne…
  … czyli trójkąty, linie, kółka, kwadraty itd. Aby nadać charakteru dekoracji, część wzoru można wykonać z połyskującego materiału/ farby/ lakieru np. złotego. Popularne jest także dzielenie doniczek na dwie części (prosto lub ukośnie, proporcje dowolne) i malowanie każdej na inny kolor.

 3. Koronki, kokardy…
  … sznurki, wstążki, czyli osobne dodatki do doniczek. Często spotyka się dekoracje całościowe z pomocą grubszego sznurka jako dekoracji. Można obkleić nimi równo całą doniczkę. Efekt będzie zarówno stylowy jak i naturalny, czyli pożądany w dekoracjach wnętrz w bieżącym roku.

 4. Napisy i buźki 😉
  Pomysłowy napis zawsze będzie pożądaną dekoracją. Prócz typowych „ozdób tekstowych” popularne są motywy różnych buziek, min „przeniesionych” z wirtualnego świata. Poniżej kilka inspiracji:

Jeśli i dla Ciebie doniczka ma znaczenie, zapraszam do mojego sklepu. W Skarbach Domowych posiadamy bardzo szeroki asortyment doniczek i osłonek.
http://skarbydomowe.pl/64-doniczki-i-oslonki
Serdecznie zapraszam!
Poniżej przykładowe produkty

Kategorie: Inspiracje, Zrób to sama!

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *