Eat-pumpkin-1

Jesienny klimat w Twoim domu za pomocą drobiazgów

Wrzesień powoli przypomina nam o zbliżającej się jesieni, a wraz z nią coraz dłuższych chłodnych wieczorów. Na ten czas zaopatrujemy się między innymi w ciepłe swetry, kocyki i dobre książki. Niezależnie od tego czy lubimy tę porę roku, jest ona świetną okazją do stworzenia w domu magicznego, klimatycznego zakątka pozwalającego zapomnieć o niesprzyjającej na zewnątrz aurze. Warto więc pomyśleć o drobnych sezonowych zmianach w najbliższym otoczeniu. Oto kilka moich propozycji. Ich wspólnym mianownikiem będą dodatki w odcieniach brązu, beżu, szarości oraz kremowych, które wcale nie muszą sprawiać wrażenia smutnych.

Klimatyczne oświetlenie, czyli świeczniki i lampioniki

Tradycyjne tealight’y to produkt łatwo dostępny, tani, o szerokiej gamie kolorów i zapachów. Jeśli skomponujemy je z ozdobą w postaci kominka, świecznika czy lampionika, stworzymy niepowtarzalny romantyczny i klimatyczny nastrój w salonie, sypialni czy też łazience wzbogacając relaksującą, ciepłą kąpiel o efekty wizualne.

Dodatki do kuchni i jadalni

Jesień od strony kulinarnej kojarzy się nam przede wszystkim z wszelkiego rodzaju przetworami. Nie muszą one jednak pozostać ukryte w spiżarniach, lecz stać się elementem ozdoby naszych kuchni a to za pomocą ozdobnych słoików, które możemy kupić lub- jeśli lubimy dać się ponieść kreatywności- ozdobić zwykłe słoiki wstążkami, koronkami, aplikacjami. Jeśli chodzi o kuchenne dodatki wśród moich faworytów stały się także drewniane tace w stylu shabby chic zdobione ażurowymi wycięciami.

Dla każdego coś… drobnego

Uniwersalną ozdobą każdego miejsca są oczywiście wszelkiego rodzaju zawieszki. Na okres jesienny warto wybrać te sprawiające ?ciepłe? wrażenie, czyli puchate, lekkie, wykonane z tkanin.
Zdecydowanym must have tego sezonu są wiklinowe koła- wianki z wciąż modnej wikliny, do zawieszenia na drzwiach wejściowych bądź innym dowolnym miejscu. Przedmiot ten może posłużyć nam bardzo długo, gdyż wplatając w niego dowolne dodatki możemy tworzyć stroiki na każdy sezon. Można połączyć go z wspomnianymi zawieszkami, suszonymi roślinami, udekorować sznurkami i koronkami aby stworzyć klimatyczną, jesienną, unikalną ozdobę.

Kategorie: Design, Inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *