36168953_000_g

Oświetleniowe inspiracje część 1: lampiony- latarnie

Lampiony- latarnie od lat goszczą w wielu domach, głównie na tarasach, werandach czy ogrodach oświetlając i ozdabiając wejście do budynku. Jednakże w ostatnim czasie poszerzył się wachlarz zastosowań tego przedmiotu o czym świadczy dostępność na rynku ich bogatej oferty: drewniane, metalowe, z tworzyw sztucznych, w żywych bądź stonowanych, pastelowych kolorach. I chociaż nadal świetnie sprawdzają się na zewnątrz, nowoczesne domy postanowiły je „przyjąć pod swój dach” jako samodzielne ozdoby czy też podstawę do stworzenia pomysłowych, unikalnych i klimatycznych dekoracji wnętrza. Można z nich także stworzyć niepowtarzalny stroik na świąteczny sezon i inne okazje. Poniżej trochę ciekawych inspiracji.

 1. Klimat na zewnątrz
  Idealnie sprawdzą się jako oświetlenie wejścia do budynku. Mogą być postawione prze wejściem, na schodach lub zamontowane w ścianie

 2. Stylowa ozdoba domu/mieszkania
  Większe- będą doskonale prezentować się na podłodze w kątach salonu czy przedpokoju. Mniejsze możemy postawić na półkach, komodach, kominku, stolikach, schodach. Lampiony- latarnie będą pasować niemal do każdego wystroju wnętrz kiedy włożymy do nich dowolną ulubioną dekorację. Stylowym rozwiązaniem jest także przerobienie ich na wiszącą lampę do salonu czy nawet kuchni.

 3. Pomysł na dekorację sezonową
  Jak już wcześniej wspomniano, lampiony- latarnie idealnie komponują się z różnego rodzaju dekoracjami. Razem z nimi mogą stworzyć na przykład piękny stroik świąteczny. Poniżej kilka pomysłowych połączeń.

  Więcej ciekawych pomysłów na udekorowanie lampionów w linkach poniżej:
  DEKORACJE INSPIROWANE MORZEM, PLAŻĄ, WAKACJAMI
  WIĘCEJ POMYSŁÓW NA ŚWIĄTECZNE DEKORACJE

 4. Propozycje od Skarbów Domowych

Wszystkie lampiony- latarnie z mojego sklepu znajdziesz TUTAJ.

Czytaj również:

Oświetleniowe inspiracje część 2: świeczniki
Oświetleniowe inspiracje część 3: lampki nocne i delikatne oświetlenie LED

Kategorie: Inspiracje, Poradniki, Zrób to sama!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *