happy-new-year-backgrounds-2017

Sylwester 2016/17: inspiracje dekoracyjne

Niezależnie od tego gdzie spędzamy sylwestra, jeśli jesteśmy jego organizatorami czy współorganizatorami, powinniśmy pomyśleć nie tylko o menu czy muzyce. Jako że jest to jedyna taka noc w roku, warto nadać jej jeszcze więcej magii w postaci odpowiednich dekoracji wnętrza.

CO W TRAWIE PISZCZY, CZYLI JAKIE KOLORY I MOTYWY BĘDĄ DOMINOWAĆ

Z każdą imprezą sylwestrową czy karnawałową kojarzą nam się przede wszystkim dekoracje połyskujące, brokatowe, odbijające światło. W tym roku warto zwrócić uwagę na kolor złoty, ewentualnie miedziany. Złoto wpisało się w ostatnim czasie w trendy wnętrzarskie i nie ograniczyło jedynie do ogólnego wystroju. Poleca się je do tegorocznych dekoracji świątecznych, sylwestrowych i karnawałowych. Szczególnie chodzi tutaj o połączenie koloru złotego z klasyczną czernią i bielą. Zestawienie takie przez będzie odpowiadało wielu typom wystroju wnętrz, którym nada elegancji.
Oczywiście to jak ozdobimy wnętrze na tę wyjątkową noc zależy w dużej mierze właśnie od jego wystroju. Ważną rolę odgrywa też sam typ planowanej imprezy. Prócz wyżej wspomnianych połączeń z kolorem złotym, na czasie jest wykorzystywanie ozdób świątecznych, głównie lampek i bombek a także kolorowe aranżacje. Decydując się na kolor warto w tym roku postawić na pastele skomponowane z mocniejszymi akcentami modnych kolorów tj. mocnego różu i błękitu, fuksji, turkusu.

INSPIRACJE

  • Ozdoby typowe– to przede wszystkim balony, girlandy, sznurki z ozdobami (np. bombkami, błyszczącymi karteczkami, wstążkami, łańcuchami) czy zawieszki z napisami.
  • Motyw zegarów– prawdziwe, czy stworzone z różnych przedmiotów na tą okazję, mają symbolizować wielkie odliczanie do Nowego Roku, będąc jednocześnie stylową ozdobą. Motyw zegarów już od długiego czasu jest modowym hitem nie tylko wnętrzarskim.
  • Oświetlenie dodatkowe– jak wspomniano wcześniej warto jako oświetlenie dodatkowe zastosować lampki choinkowe. Świece z kolei nadadzą Twojemu przyjęciu charakteru. Należy jednak pamiętać o odpowiednim dla nich miejscu z uwagi na bezpieczeństwo, zwłaszcza kiedy wśród gości znajdą się również dzieci. Świetną alternatywą będą przypominające prawdziwe- świece oraz inne oświetlenie typu LED.
  • Litery, napisy, cyfry– tutaj możliwości jest na prawdę wiele, można stworzyć napisy z życzeniami szczęśliwego nowego roku czy przywitaniem gości. Cyfry z kolei są aktualnie modną dekoracją sylwestrową, obok motywu zegarów. Zarówno jedne jak i drugie można rozłożyć wszędzie: na stole, przy wejściu, przy oknie czy rozstawić je na meblach. Świetnym pomysłem jest też wykorzystanie samej choinki na przyozdobienie jej w tym dniu sylwestrowymi dekoracjami.

Litery i cyfry do stworzenia własnych napisów i dekoracji sylwestrowych znajdziesz TUTAJ

  • Inne dekoracje na sylwestrowy stół– dużą popularnością cieszą się dowolnie przyozdobione np. obklejone złotym materiałem, obsypane brokatem, udekorowane wstążkami butelki szampana. Ozdobić można również elementy zastawy stołowej. Szukając pomysłów i inspiracji często możemy spotkać się z wiązaniem kokard, przeważnie czarnych na kieliszkach.

PROPOZYCJE DEKORACJI OD SKARBÓW DOMOWYCH

Wszystkie zegary dostępne TUTAJ

Kategorie: Inspiracje, Poradniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *