il_570xN.1083426199_hnzr

Trendy w dekorowaniu wnętrz: wiosna 2017

Wraz z nadejściem wiosny warto pomyśleć o odświeżeniu nie tylko ogrodów, balkonów, tarasów ale także naszych wnętrz. W roku 2017 modne będą kolory oraz wzory związane z naturą. Na wiosnę będą to w szczególności motywy kwiatowe oraz odcienie zieleni, zwłaszcza te soczyste, żywe. Do łask powracają również tapety ścienne. Szczególną uwagą będą cieszyły się właśnie te z motywami liści i kwiatów.

Jak wspomniano we wstępie dominującym kolorem w wiosennych trendach będzie zieleń. Dobrze jest ją skomponować z bielą aby nadać pomieszczeniom świeżości. Na ścianach mile widziane będą stonowane, relaksujące odcienie zieleni. Na mocniejsze akcenty możemy postawić wybierając zielone meble czy dodatki takie jak dywany, pościel, zasłony. Poniżej kilka inspirujących zestawień.

Mówiąc o zieleni koniecznie należy wspomnieć o bardzo modnych w tym sezonie wzorach liści. Na szczególną uwagę zasługują tu tapety ścienne, ale także dodatki takie jak „liściaste” zasłony czy pościel. Jako że aktualnie odchodzi się powoli od minimalizmu- większa ilość dodatków, ozdób, kwiatów, fotografii czy obrazów będzie jak najbardziej pożądana. Bardzo popularne stały się obrazki z motywami liści, zwłaszcza paproci, które ożywią nasze ściany nie ujmując im jednocześnie stylu.

Jest też dobra wiadomość dla wielbicieli kolorów, ponieważ zwrócono również uwagę na motywy kwiatowe. Nowe pomysły aranżacyjne pokazują, że kwiatowe wzory nie muszą wcale kojarzyć się z kiczem czy staromodnym urządzaniem wnętrz. Mogą być gustowną dekoracją nie tylko w pokojach. Poniżej kilka inspiracji ze stylowymi kwiatowymi dekoracjami.

A na koniec kilka propozycji od Skarbów Domowych. Serdecznie zapraszam!Kategorie: Design, Inspiracje

2 comments

  • www.yjjkk.cn

    The decorating plan still involves a crystal chandelier though, but hopefully with no steep price tag.
    They can be quite expensive but they’re not likely to run you a fortune.
    Modern furniture forget about conventional designs, patterns and resources to experkment with more innovative styles.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *