f6332e69275e3e00134271993f7bd51b

Zorganizowany dom, czyli stylowe pudełka i pojemniki ułatwiające codzienne życie

Wielu z nas ceni sobie uporządkowanie życia codziennego. Dotyczy to również sfery domowej, zwłaszcza kiedy nie preferuje się minimalistycznego stylu życia. Na ratunek przychodzą wtedy różnego rodzaju organizery, pudełka i pojemniki, które zapanują nad domowym chaosem. Prócz swojej podstawowej funkcji, mogą one również być piękną, stylową ozdobą a nawet pełnić rolę mebla bądź jego nieodłącznego elementu.

 1. Pudełka wielofunkcyjne
  Urocze, zdobione pudełka- szkatułki. Dzięki nim zadbamy o porządek w sferze drobiazgów w każdym pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane kolorystycznie mogą stanowić również pomysłowy element dekoracyjny. Możemy w nich umieścić biżuterię, drobne dokumenty, zdjęcia, pamiątki, kosmetyki, artykuły papiernicze, lekarstwa i wiele innych.
  W modzie jest również tworzenie własnych pudełek z opakowań, kartonów, pudełek po żywności o dowolnym kształcie i rozmiarze po obklejeniu ich ozdobnymi papierami czy nawet zwykłymi gazetami.

 2. Biżuteria
  Która kobieta nie zna problemu gubiącej się lub plączącej po pokoju biżuterii? Najbardziej typowym rozwiązaniem problemu posiadania dużej ilości błyskotek są tradycyjne szkatułki. Aby zapobiec wcześniej wspomnianemu zaplątywaniu, zaczęto produkować specjalne pudełka z przegródkami. Można również przerobić dla tego celu szafkę, uzupełniając ją o haczyki. Dla delikatnej biżuterii, lub kiedy mamy jej niewielką ilość dobrze zaopatrzyć się w specjalne stojaki na biżuterię. Projektowanych jest coraz więcej różnych kształtów i rozmiarów takich organizerów. Stawia się tutaj głównie na typowo kobiece motywy. Każda z Was powinna znaleźć coś dla siebie 😉

 3. Porządek w kuchni
  Wszyscy wiedzą, że kuchnia jest miejscem, gdzie porządek trzeba robić regularnie wiele razy w ciągu dnia. Dużym ułatwieniem staną się wtedy organizery przeznaczone dla produktów żywnościowych, których wybór jest na prawdę szeroki: pojemniki szklane, ceramiczne i plastikowe na sól, cukier, kawę, przyprawy itd. Największą popularnością cieszą się pudełka na herbatę oraz powszechne słoiki, które dodatkowo możemy dowolnie ozdobić. Pojemniki takie są szczególnie polecane kiedy nie mamy zbyt dużo miejsca w szafkach a nie chcemy aby pootwierane opakowania żywności „szpeciły” wystrój kuchni będąc w zasięgu wzroku.

 4. Klucze
  Każdy przyzna, że przedmiotem który ma największą tendencję do gubienia się, są oczywiście klucze. Na szczęście istnieją organizery przeznaczone właśnie na przechowywanie kluczy. Pomysłowym i praktycznym rozwiązaniem okazały się szafki na klucze, które jednocześnie wzbogacą wystrój naszego przedpokoju.

 5. Gazety i dokumenty
  I dla gazet zostały stworzone organizery. W stojaku przeznaczonym na ten cel wyglądają znacznie gustowniej niż stos gazet położonych jedna na drugiej. Podobnie sprawa ma się z dokumentami. Czasem są nam nagle potrzebne, więc warto mieć je posegregowane i poukładane.

 6. Większe pojemniki
  Pojemniki o większych rozmiarach cieszą się ogromną popularnością. Są idealnym wyjściem dla uporządkowania przedmiotów, które nie mają swojego stałego konkretnego miejsca w naszym mieszkaniu, bądź są w nim „przejściowo”. Mowa tutaj między innymi o dziecięcych zabawkach, ubraniach w których aktualnie nie chodzimy czy przedmiotach sentymentalnych. Mogą również pełnić „funkcje porządkowe” na strychu, w piwnicy czy po prostu stanowić pojemnik na pranie.

 

Kategorie: Design, Inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *