8d44d5f13a68fbe309b4a7aeee691cd9

Alternatywa dla zegarów, czyli 20 nietypowych zegarowych dekoracji wyłowionych z sieci

„-Która godzina?”. Słysząc to pytanie nie spoglądamy już na nadgarstek lecz sięgamy do kieszeni, torebek w poszukiwaniu telefonu. W domu natomiast rzadko kiedy patrzymy na tykającą na ścianie tarczę ale w ekrany komputerów bądź inne sprzęty wzbogacone o elektroniczny odmierzacz czasu. Mimo wszystko zegary nie zostały całkowicie wyparte przez postęp technologiczny, ponieważ motyw zegara stał się swego czasu szaleńczo modny.

Zegary mają w sobie coś magicznego i symbolicznego dlatego wciąż wielu ludzi nie wyobraża sobie nie posiadać w mieszkaniu chociaż jednego klasycznego zegara. Z racji tego, iż sam w sobie stanowić może piękną, stylową dekorację, na rynku stale pojawiają się coraz to nowe wzory, kształty i kolory zegarów zarówno ściennych jak i stojących, wiszących czy tych mniejszych na rękę, stanowiących modny dodatek traktowany na równi z biżuterią.

Jako że ludzka wyobraźnia nie zna granic, zaczęto wytwarzać mnóstwo stylowych, nowoczesnych dekoracji wzorowanych właśnie na motywach klasycznych zegarów. Poniżej zestawienie 20 inspirujących alternatyw zegarowych. Zdecydowanie stanowią one must have dla wnętrz stylowych a zarazem biegnących z duchem czasu.

#1. Kolorowe tarcze…
… zamienniki lub nawet brak cyfr, zachowujące jednak kształt klasycznego okrągłego ściennego zegara. W różnych kolorach i deseniach, z nadrukami i napisami. Ich wybór jest ogromny, można je dopasować do wnętrz w każdym stylu. Stanowić będą zamiennik obrazu. Wśród moich faworytów znalazły się tarcze na wzór zbitych desek drewna czy innych motywów związanych z naturą, tarcze jednolite, jednolite w kropki oraz z kluczami retro zamiast cyfr. Ciężko spośród nich wybrać jeden wyjątkowy, dlatego wybrałam ten z motywem ciasteczek, bo kto ich nie lubi? 😉

#2. Zagubione cyferki…
… rozsypane, wybrakowane, symbolizujące wieczne spóźnienie bądź powiedzenie że szczęśliwi czasu nie liczą. Zdecydowanym numerem jeden jest tutaj zegar przypominający klepsydrę, przez którą „przesypały się” godziny.

#3. Zwierzęce kształty…
… konie, jelonki, delfiny, ptaki i wiele innych. Najpopularniejsze jednak wciąż są sowy i uwielbiane przez wielu koty.

#4. Zegar w rozsypce…
… czyli „uciekające” figury geometryczne, motyle, ptaki czy nietoperze.

#5. Aparat fotograficzny

#6. Wieloelementowa tarcza

#7. Wzory geometryczne…
…trójkąty, koła, kwadraty, wieloboki, bryły. Wśród szczególnych egzemplarzy znalazły się zegary z małych sześcioboków tworzących plastry miodu oraz figury tworzące ażurowy wzór.

#8. Na sportowo…
… czyli zegary na kształt paletek, piłek, siatek, kół, kierownic itd. Mnie najbardziej spodobał się ten przypominający koło rowerowe. Prawdziwe cudo dla pokoju fana rowerów 😉

#9. Koło zębate…
… wśród mnóstwa wzorów do gustu przypadł mi pół zegar- pół mechanizm kół zębatych

#10. Coś do kuchni

#11. Pół zegara? Czemu nie…

#12. Pomysł na dekorację salonu fryzjerskiego

#13. Artystycznie…

#14. Dekoracja na miarę prawdziwego fana muzyki

#15. Zegar- dysk

#16. Z kącika naukowca: Zegar- książka, kompas, mapa świata… albo globus

#17. Karty

#18. Domino

#19. Dla umysłów ścisłych…

#20. A na koniec coś dla fanów Star Wars

Zapraszam również do mojego sklepu, gdzie znajdziecie szeroki asortyment stylowych zegarów na każde wnętrze.
Więcej pod linkiem: ZEGARY

 

Kategorie: Design, Inspiracje

1 comment

  • Wiktor Jagielski

    Jedynie zegar ze Star Warsów mi się spodobał. Jestem wielkim fanem Gwiezdnych Wojen, więc pewnie tylko dlatego. Reszta nawet spoko, ujdą w tłumie, ale nie robią na mnie większego wrażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *