Kuchenny żyrandol dla wnętrz w stylu Vintage

Jak wybrać najlepszą lampę do kuchni? Sprawdź te propozycje!

Kuchnia, lub kuchnio-jadalnia to z całą pewnością jedno z najbardziej lubianych miejsc w każdym domu. To tu spotyka się przy posiłkach cała rodzina, gotowane z czułościa są pyszne obiady lub robione świąteczne ciasteczka. Czasami wymykamy się do niej w nocy po przekąskę, ale co najważniejsze: rano otrząsamy resztki snu i zaczynamy prawdziwy dzień.

Ta część domu bywa projektowana w wielkiej ilości styli i kolorów: są kuchnie małe, jasne i przytulne oraz przestronne, minimalistyczne i ciemne. Ale skupmy się na tym, co każdą kuchnię rozjaśni, oprócz słońca i naszych uśmiechów: na kuchennych lampach!

 

1. Metaliczny klasyk.

W różnych wersjach, ten typ lamp spotykany jest dosyć często. Są typowo owalne i spłaszczone i wykonane z aluminium lub metalu, czasami chromowanego. Najbardziej spasują do kuchni w stylu nowoczesnym, koniecznie z innymi metalowymi elementami! Jeśli natomiast urządziliśmy pomieszczenie używając dużo drewna, bądź wykonując je w stylu Retro, Vintage i podobne – ta lampa nie jest dla nas.

 

2. Podwójnie, potrójnie, poczwórnie…

Lampa przeznaczona również głównie do nowocześniej urządzonych kuchni, ale nie tylko! Możemy kupić zarówno rozdzielną lampę połączoną, jak i kilka prostszych i zamontować je oddzielnie.

Pamiętajmy tylko, żeby w żadnym wypadku nie kupować kilku różnych lamp! Będzie to wyglądać po prostu dziwnie. Jeśli nasza kuchnia jest duża bądź o niereguralnym kształcie, lepszym pomysłem będzie kupienie kilku lamp, a jeśli mała i kwadratowa lub prostokątna – jednej, rozdzielnej lampy.

 

3. Świecąca kula

Spasuje idealnie do każdego rodzaju kuchni, bo występuje w przeróżnych rozmiarach, kształtach i stylizacjach. Bywają owinięte wikliną, papierowe, na wzór azjatyckich ozdób i szklane.

Są dosyć uniwersalne, ale trzeba także umieć dobrze dobrać rozmiar! Pamiętajmy, że mogą dawać mniej światła niż odsłonięte lampy, więc lepiej dokładnie przemyśleć przed zakupem, czy będzie nam to odpowiadać.

4. Kuchenny żyrandol? Czemu nie!

Ta nietypowa idea oświetlenia kuchni wybiła się ostatnio we wnętrzach głównie innych niż typowe, minimalistyczne i nowoczesne. Doskonale wpasuje się do Skandynawskiej, jasnej kuchni, jadalni w stylu Shabby Chic czy Retro.

Koniecznie dobierzmy kolor takiej lampy do koloru pozostałych dekoracji! Musimy pamiętać, że w takim wypadku lampa nie tylko daje nam światło, ale jest formą ozdoby i dekoracji naszego wnętrza.

A jeśli szukacie małych kuchennych lamp w stylu Shabby Chic, retro i Vintage, znajdziecie je tutaj!

Kategorie: Inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *