kartkakochanejbabci2

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka – 21 i 22 styczeń

To już tuż tuż! Wielkimi krokami zbliża się święto seniorów. Zarówno jeśli jesteś wnuczką lub wnuczkiem, czy też rodzicem pomagającym swojej latorośli wybrać najlepszy podarunek na ten ważny dzień – tutaj znajdziesz kilka pomysłów.

Co więc babcię i dziadka ucieszy najbardziej? Po pierwsze: obecność i czas! Być może brzmi to aż za prosto, ale tak właśnie jest i nie sposób się z tym nie zgodzić. Nawet jeśli nie odwiedzamy rodziny za często, obecność, nawet na chwilę, w Ich święto sprawi ogrom radości. To te najmniejsze gesty są najważniejsze. Poświęćmy naszym babciom i dziadkom swój czas i nauczmy tego nasze dzieci – życie to przecież nie ciągły bieg w nieznaną stronę! A co oprócz naszego czasu możemy podarować dziadkom?

 

1. Laurka

Choć brzmi sztampowo, laurki i kartki z życzeniami to zawsze miły prezent lub dodatek. Zawsze przyjemnie jest spojrzeć na życzenia (pamiętajcie, żeby zawsze dopisać coś od siebie! To przecież kartka właśnie od nas dla Nich, a nie sklepowy wydruk!) i przypomnieć sobie te miłe chwile. Jeśli mamy czas i ochotę, możemy wykonać kartkę sami, własnoręcznie. Nie trzeba wiele, aby taką zrobić – wystarczy nam kolorowy papier techniczny, pisaki lub kredki, brokat, klej, ozdóbki do papieru, włóczka lub mulina. Zbyt dziecinny prezent od dorosłego dla dziadka lub babci? W żadnym wypadku! Seniorzy pamiętają nas przecież lepiej jako dzieci niż my sami siebie :)

 

2. Sprzęt domowy

Jeśli nasi dziadkowie lub dziadkowie naszych pociech nie mają, lub mają stary sprzęt domowego użytku, zawsze możemy wspomóc ich i taki podarować. Dla nas będzie to na pewno łatwiejsze – w dzisiejszym zabieganym świecie, wśród mnóstwa etykiet i krzyczących do nas reklam ze sklepowych półek i telewizji, lepiej się odnajdziemy i wybierzemy to, czego naprawdę szukamy. Obracamy się w tym otoczeniu codziennie i przywykliśmy nieporównywalnie bardziej, niż nasi rodzice i ich rodzice. Wybrać odpowiedni czajnik wśród setki innych – sprawi nam to mniej problemu i oszczędzi starszym trudu.

 

3. Upominki

Zawieszka Najlepsza Babcia - prezent na Dzień Babci i Dziadka. Ozdobna tabliczka Skarby Domowe.

Chcąc żeby te wesołe chwile zawsze były na wyciągnięcie ręki, możemy pomyśleć też o innym podarunku na Dzień Babci i Dziadka niż laurka – lecz także sentymentalnym i zostawiającym radosne wspomnienia. W zależności od tego, co nasi dziadkowie lubią, sprawdzi się tu idealnie obraz, zawieszka, ozdobna tabliczka, figurka, zegar… Jeśli nasze pociechy mają talent artystyczny, a my pomagamy im w wyborze najlepszego prezentu, możemy namówić je na ulepienie czegoś z masy solnej lub narysowanie czegoś od siebie. Podobne zawieszki i tą z obrazka można kupić tutaj.

A jeśli zapomnieliśmy przepisu na masę solną: wystarczy 1 szklanka mąki, 1 szklanka soli i około 130 ml wody :)

 

4. Kwiaty doniczkowe

Pamiętajmy – kwiaty w doniczce to zawsze lepszy pomysł niż bukiet, nawet najpiękniejszy i największy oraz co gorsza – sztuczne kwiaty! Zawsze miło jest popatrzeć na taki podarunek, opiekować się i obserwować jak rośnie i kwitnie. Cięte kwiaty, nawet ślicznie pachnące i wyhodowane na mnóstwie poprawiających kolor i wielkość nawozów niestety szybko opadną i tyle będzie z prezentu. Natomiast, kupując babci fiołek, gloksynię lub pięknego storczyka, zapewniamy o wiele więcej miłych chwil. Ciekawym dodatkiem będzie też osłonka na doniczkę lub sama doniczka – duży wybór znajdziemy w tym miejscu. Na rynku w obecnej chwili mamy też wiele niestandardowych roślinnych prezentów, takich jak czterolistne koniczynki, które można wychodować z nasionek – i przynoszącą szczęście mutację listków mamy gwarantowaną :)

 

5. Uścisk od serca!

Nie zapomnijmy też przytulić naszych dziadków od serca! Szczególnie jeśli widzimy ich nie za często – podarujmy im nasze chwile, tak jak Oni podarowali nam! Powiedzmy im, jak są dla nas ważni i jak bardzo ich kochamy :)

 

Kategorie: Poradniki, Prezenty

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *