choineczki z guzików - świąteczne dekoracje z blogiem Zakątek pełen Skarbów

Świąteczne ozdoby i wieńce – kreatywne pomysły, które pokocha cała Twoja rodzina!

Piękno tkwi w prostocie

Te wieńce wykonane zostały z jednokolorowej wikliny, naturalnej – spasują więc do każdego wnętrza, niekoniecznie w stylu Retro, Vintage czy Shabby Chic. Jeśli jednak nie lubimy minimalizmu, możemy skorzystać z kilku poniższych pomysłów na udekorowanie bądź stworzenia własnego wieńca świątecznego: krok po kroku. Wykonajmy więc dekorację, która będzie tylko nasza!

Biały wiklinowy wieniec o ciekawym splocie

Biały wiklinowy wieniec – Shabby Chic, retro, Vintage

Szary wiklinowy wieniec ze sklepu skarbydomowe.pl

Szary wiklinowy wieniec o ciekawym splocie

Wieńce z bombek i ozdób choinkowych

Pomimo, że taki świąteczny wieniec będzie bardzo delikatny, zaskoczy wszystkich pozytywnie swoją magiczną aurą. Do wykonania takie cudeńka potrzebujemy tylko chwili wolnego czasu, kleju typu superglue i kolorowych bombek. Najlepiej będzie też wyciąć wcześniej z kawałka kartonu okrąg, aby nasz wieniec dało się także postawić. Będziemy miały też łatwiej przykleić pierwsze bombki i mieć pewność, że będzie idealnie okrągły 😉

 

Krótki filmik instruktażowy, jak taki wieniec wykonać (język angielski)

 

Święta pełne wspomnień

Jeśli lubisz zdjęcia i chciałabyś wyeksponować je w świąteczny sposób lub zwyczajnie masz dosyć znajomych ramek, ten pomysł jest dla Ciebie! Do nawet najprostszego świątecznego wieńca przyczepić, przykleić bądź przypiąć spinaczem możemy zarówno rodzinne fotografie, rysunki dzieci lub świąteczne kartki. Nie zajmie to dużo czasu, a ucieszy oko i przypomni wspólne chwile w rodzinnym gronie.

 

Zabawa z guzikami

Tak naprawdę, świąteczne dekoracje możemy wykonać prawie ze wszystkiego co mamy ręką i do tego świetnie się przy tym bawić!
Jeśli nie wiesz co zrobić z guzikami, różnokolorowe sprawdzą się idealnie do wykonania tego, co zaraz zobaczycie :) Najlepiej też, jeśli będą różnych wielkości.
Przyszywając pozornie zwyczajne guziki do prostego wieńca, lub tworząc go tylko z nich, uzyskamy ciekawy efekt i damy sobie pole do rozwoju wyobraźni.

Jeśli chcemy czegoś innego – guzikowe choineczki też będą idealne! Możemy je ponadto zawiesić na choince.
Pamiętajcie, że wykorzystać możemy wszystko – od koronek, przez wysuszone plasterki pomarańczy (pięknie pachną!) po pozornie niepotrzebne guziki, korki i wstążki z szafy :)

Dobrej zabawy i mnóstwa pomysłów!

Kategorie: Inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *